// Послуги

Оцінка автомобіля

Транспортні засоби в сучасному суспільстві стали вже не розкішшю, а повсякденною необхідністю, а мобільність і можливість пересуватися містом або за його межами стала для людей актуальною щоденною потребою.

За статистикою в Україні близько половини сімей мають власне авто. А оскільки машина – це рухоме майно, то існує безліч операцій, які можна здійснювати з таким майном. Авто можна продати, подарувати, передати у спадок, здати в оренду або закласти. У більшості цих випадків потрібна незалежна оцінка автомобіля.

Згідно із законодавством України, оцінку рухомого майна проводить Сертифікований оцінювач, який пройшов навчання, річне стажування і склав кваліфікаційний іспит. Такий фахівець зобов’язаний під час проведення робіт керуватися вимогами Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”, Національним стандартом №1, “Методикою товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів” та іншими нормативно-правовими актами.

Як відбувається оцінка автомобіля:

Оцінці підлягають усі транспортні засоби: легкові та вантажні авто, спецтранспорт, мототехніка, сільгосптехніка, причепи та ін. Під час оцінювання оцінювач зобов’язаний здійснити огляд та ідентифікацію транспортного засобу, перевірити його комплектацію та відповідність записів у технічному паспорті. На вартість впливають: наявність корозії, сліди відновлювального ремонту, аварії або механічних пошкоджень, переобладнання або доукомплектація транспортного засобу.

Важливим показником, який враховує оцінювач, є пробіг автомобіля або показник кількості відпрацьованих мотогодин у спецтранспорту. Перепробіг або недопробіг може знизити або підвищити вартість авто. Важливо пам’ятати, що навіть новий автомобіль, виїжджаючи за межі автосалону, відразу втрачає в ціні щонайменше 15%. Дорожчі авто з часом швидше знецінюються, ніж дешевші.

Оцінка автомобіля в Україні проводиться згідно з “Методикою товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних” засобів, затвердженою Наказом Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України №142/5/2092 від 24.11.2003 року. Ця Методика відповідає Законам України “Про судову експертизу”, “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”, а також Національному стандарту №1 “Загальні положення оцінки майна та майнових прав”, іншим нормативно-правовим актам з питань експертизи та оцінювання майна. Методика встановлює порядок оцінки нових і вживаних автомобілів та автомобілів з пробігом, регламентує загальні принципи калькуляції, а також оціночні процедури визначення вартості авто.

Під час оцінки автомобіля оцінювач використовує цінові дані авто, що базуються на інформації відкритого авторинку та зібрані в довідниках. Таким довідником є “Бюлетень автотоварознавця”, що видається “Інформаційно-обчислювальним центром Спілки експертів України” та деякі інші. Також методикою рекомендується використовувати комп’ютерну програму “DerGross” у тому випадку, якщо немає даних по даному автомобілю або для розрахунку вартості КТЗ (Коригування Митної Вартості) при митному оформленні.

Порядок оцінки транспортного засобу:
01
Обговорення із Замовником завдань та умов оцінки;

02
Укладення Договору на проведення робіт з оцінки;

03
Обстеження та фотофіксація транспортного засобу;

04
Збір та аналіз вихідних даних і документів, необхідних для проведення оцінювання авто, вивчення ринку подібних транспортних засобів, підбір аналогів;

05
Вибір та обґрунтування методичних підходів;

06
Визначення вартості автомобіля, узгодження результатів і складання звіту про оцінку.

Автомобілі – від 800

Фахівці Компанії “Дельта-Консалтинг” професійно виконають оцінку легкових і вантажних автомобілів, пасажирського та спеціального транспорту. Оцінка автомобілів для продажу або банківської застави є частиною нашої повсякденної роботи, яку ми робимо для наших Клієнтів.

Зателефонуйте:
Зателефонуйте:
+38 (066) 114-50-75 Vider, Telegram, WhatsApp
+38 (096) 865-18-56
Напишить:
Напишить: