// Послуги

Оцінка цінних паперів

Згідно із законодавством України до цінних паперів належать: акції, облігації, казначейські зобов’язання, гарантійні сертифікати, векселі. Найчастіше Клієнти звертаються до оцінювачів з приводу оцінки акцій. Акції найбільш поширені в Україні цінні папери, в основному завдяки масовій приватизації. Оцінка акцій може виконуватися для бухгалтерських цілей, для прийняття інвестиційних рішень, а також для процедур обов’язкового викупу squeeze-out і sell-out. Незалежна оцінка цінних паперів виконується оцінювачем, у якого є кваліфікаційне Свідоцтво з відкритим напрямком оцінки 2.1., а також документ про проходження підвищення кваліфікації. Фахівці нашої компанії регулярно виконують оцінку іменних акцій підприємств, розташованих у Харкові та інших регіонах України. Серед наших кейсів є і кілька оцінок інвестиційних сертифікатів та корпоративних облігацій. Отримуючи запит Клієнта на оцінку цінних паперів, ми пропонуємо провести експрес оцінку (як і у випадку з оцінкою бізнесу). Для цього знадобляться фінансові документи емітента, перелік основних засобів емітента, проспект емісії, свідоцтво про реєстрацію випуску в Держкомісії з цінних паперів. Ми робимо експрес оцінку зазвичай протягом двох-трьох днів і після погоджуємо її результати з нашим Клієнтом. Коли Клієнт бачить попередні результати, йому простіше поставити нам кінцеве завдання й описати свої цілі.

При виконанні оцінки цінних паперів вкрай важливо ефективно використовувати доступні оціночні підходи. Прибутковий підхід, що базується на аналізі фінансової інформації емітента, майновий підхід і, звісно, порівняльний підхід, якщо з цінними паперами відбуваються угоди на біржовому або позабіржовому ринку.

Договір на проведення оцінки має містити дату оцінки, мету оцінки, характеристики паперів, терміни і вартість роботи оцінювача.

Процесс оценки:

Якщо оцінювач має достатній доступ до інформації підприємства-емітента, його бухгалтерської звітності, переліку основних засобів, то підготовка Звіту про оцінку зазвичай займає від семи до двадцяти днів. На терміни виконання роботи впливає розмір компанії-емітента, обсяг документів та інформації, з якою оцінювач працюватиме. Зазвичай пакет акцій невеликого акціонерного товариства можна оцінити й оформити за тиждень. Великі підприємства потребуватимуть довших термінів роботи, іноді до місяця. Потрібно розуміти, що оцінка цінних паперів має проводитися скрупульозно, уважно, з огляду на цілі та завдання замовника оцінки. Наші клієнти довіряють нам конфіденційну інформацію, оскільки ми дбаємо про її збереження і ретельно ставимося до комерційної таємниці та інформаційної безпеки даних.

Вартість оцінки акцій:

На вартість роботи оцінювача головним чином впливає таких розмір акціонерного товариства або іншого емітента, наявність котирувань на вторинному ринку, цілі та завдання, поставлені замовником оцінки. У будь-якому випадку, ми спочатку пропонуємо зробити безкоштовний експрес-аналіз документів емітента, визначити попередню вартість цінних паперів і тільки потім називаємо підсумкову вартість нашої повної роботи з оформленням офіційного Звіту про оцінку.

Цінні папери – от 15000 грн!

Як основні фонди емітента впливають на вартість його цінних паперів? Наприклад, у невеликому, наукомісткому підприємстві вартість майна може бути відносно невелика, а нерухомість або обладнання може бути відсутнім на балансі, але акціонери цілком можуть отримувати високий дохід у вигляді дивідендів. З іншого боку, якщо вторинного ринку акцій немає, а дивіденди не виплачуються, то оцінити прибутковість акцій вкрай складно. Водночас величезне виробниче підприємство може зазнавати збитків згідно з бухгалтерськими документами, але мати у своєму розпорядженні велику кількість основних фондів. У такому разі переоцінка основних фондів дасть змогу визначити реальну вартість цінних паперів, незважаючи на борги і збитки. Хороший оцінювач уважно підійде до використання всіх трьох методичних підходів під час оцінки акцій або інших цінних паперів. По суті, правильно, оцінюючи акції або облігації підприємства потрібно враховувати і специфіку ведення його бізнесу, і ситуацію в галузі емітента, і результати його роботи за останні роки.

Коли потрібна оцінка цінних паперів?

Як ми вже згадували, оцінка акцій буває, необхідна у зв’язку з їх викупом самим емітентом, додатковою емісією, процедурою безвідкличної пропозиції про викуп. Але бувають ситуації, коли акціонер має намір продати або купити пакет акцій на вторинному ринку, отримати кредит у банку під заставу облігацій або внести свої акції до статутного капіталу нового підприємства чи для оподаткування. І в таких випадках також необхідно провести оцінку цінних паперів.

Який документ вам видається на руки після проведення оцінки цінних паперів, акцій або облігацій?

Цим документом є Звіт про оцінку в письмовому вигляді, відповідно до вимог українського законодавства. Звіт підписаний оцінювачем і скріплений печаткою оціночної компанії та може використовуватися відповідно до цілей оцінки та завдань Замовника. Термін дії Звіту – від трьох до дванадцяти місяців залежно від цілей, які прописуються в Договорі на проведення оціночних робіт.

Ми пропонуємо Клієнтам нашу експертність і досвід. Ми постійно виконуємо оцінки цінних паперів, нам знайомі вимоги Національного Банку України та Державної Комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Выбирайте нас!

Ви отримаєте результат, який вирішує ваші завдання. Замовте консультацію нашого експерта або попередню оцінку цінних паперів, що вас цікавлять!

Зателефонуйте:
Зателефонуйте:
+38 (066) 114-50-75 Vider, Telegram, WhatsApp
+38 (096) 865-18-56
Напишить:
Напишить: