// Послуги

Оцінка бізнесу

Нині, коли турбулентні процеси в економіці ще сильні, а Україна є країною, що розвивається, багато підприємців змушені приймати часом важливі доленосні рішення. Хтось збирається продати власну справу, щоб піти в іншу ринкову нішу, хтось навпаки придбати, побачивши нові можливості та точки зростання. Деякі бізнесмени просто бажають знати рівень ліквідності бізнесу. Зрозуміти, на якій стадії розвитку зараз перебуває їхній проєкт. У цих непростих ситуаціях найкраще звернутися до професійного оцінювача.

Фахівці з оцінки бізнесу Компанії “Дельта-Консалтинг” постійно стикаються із завданнями, коли потрібно в короткі строки розглянути діючий проєкт, проаналізувати його показники і дати свій експертний висновок про поточний стан справ. Іноді оцінка бізнесу необхідна для отримання банківського кредиту або для страхування, для продажу або купівлі бізнесу. Щоб оцінка бізнесу була успішною, важливо поставити оцінювачу максимально чітке завдання. Грамотний оцінювач завжди поставить власнику бізнесу правильні запитання. Методи оцінки істотно залежать від цілей замовника оцінки. Зазвичай провівши попередню зустріч з нашим Клієнтом, ми пропонуємо зробити експрес-оцінку бізнесу. Експрес-аналіз робиться на підставі фінансової документації та знайомства з основними засобами підприємства. Якщо оцінювач отримує доступ до фінансових показників і переліку майна, зокрема й нерухомого, він протягом 2-3 днів уже має уявлення про життя і стан компанії. Таким чином провівши експрес-оцінку, ми можемо запропонувати Клієнту кілька варіантів роботи і наш Клієнт обирає той варіант, що найбільше підходить його цілям.

Проводити оцінку бізнесу або цілісного майнового комплексу може тільки досвідчений оцінювач, який володіє серйозним багажем знань і досвіду у своєму ремеслі. Згідно з вимогами законодавства України, оцінювач зобов’язаний мати Кваліфікаційне свідоцтво за напрямом 2.1, яке дає змогу займатися оцінкою бізнесу та цінних паперів. Приступаючи до оцінки, фахівцеві необхідно ретельно і скрупульозно проаналізувати фінансові показники діяльності підприємства, вивчити основні засоби, розібратися в ситуації на ринку і вивчити конкурентні переваги об’єкта оцінки. Також потрібно зробити довгостроковий прогноз прибутковості підприємства і розрахунок дисконтування грошових потоків. У процесі оцінки враховуються позитивні та негативні фактори, що впливають на розвиток бізнесу, оцінюється потенціал конкурентів, аналізуються перспективи галузі.

Оцінка вартості бізнесу необхідна для:

– Купівлі або продажу бізнесу.
– Визначення розміру суми страхового відшкодування, якщо власник компанії вирішив застрахувати свою справу від можливих ризиків і непередбачених обставин;
– На початку інвестування в діючий бізнес;
– Під час ліквідації підприємства, під час процедури банкрутства, злиття, поглинання або ж будь-якої іншої реорганізації компанії;
– Проведення фінансової санації підприємства, виведення зі стану банкрутства, якщо така процедура вже була запущена;
– Реструктуризації підприємства;
– Отримання кредиту – фінансова організація, що надає кредит, бажає знати вартість заставного майна і перспективи його розвитку. Це дасть змогу зменшити ризики неповернення кредиту;
– Необхідності документально обґрунтувати управлінське рішення – наприклад, відкриття нової філії, запуск виробництва або купівлю обладнання.

Для проведення оцінки бізнесу потрібно надати такі документи:

– Копії всіх установчих документів (статуту підприємства, установчого договору, свідоцтва про реєстрацію);
– Перелік основних засобів підприємства;
– Для акціонерних товариств будуть потрібні копії звітів про випущені цінні папери та їхні котирування;
– Інформація про організаційну структуру підприємства, короткий опис видів його діяльності;
– Інформація про сегмент ринку, який займає підприємство, опис основних конкурентів;
– Дані про фінансові активи і борги компанії на момент проведення оцінювання;
– Бухгалтерська звітність за минулі кілька років, звіт про прибуток і збитки, розшифровка кредиторської заборгованості;
– Дані про дочірні компанії (якщо такі є), фінансова документація про них;
– Короткий бізнес-план підприємства на наступні кілька років.

Вартість послуг оцінювача при оцінці бізнесу визначається індивідуально, з огляду на кількість основних засобів підприємства, розміри підприємства, наявності доступної інформації про нього та від характеру завдань, які ставить Замовник оцінки перед оціночною компанією. Вартість послуг прописується в договорі на проведення оцінки разом із датою оцінки, термінами виконання робіт та іншими обов’язковими атрибутами такого договору. Результат роботи оцінювача при оцінці бізнесу, як і при інших видах незалежної оцінки майна, оформляється Звітом. Звіт підписує оцінювач і керівник оціночної компанії. Звіт про оцінку містить підсумкову вартість підприємства, яке розглядалося, його опис, обґрунтування ціни, порядок і способи розрахунків оцінювача, копії документів оцінювача та оціночної компанії.

Компанія “Дельта-Консалтинг” гарантує дотримання конфіденційності інформації, отриманої від власників бізнесу. Уся конфіденційна інформація залишиться між нами та Клієнтом, окрім тієї, яка за згодою Клієнта ляже в тіло Звіту про оцінку і складе базу нашої роботи.

Зателефонуйте:
Зателефонуйте:
+38 (066) 114-50-75 Vider, Telegram, WhatsApp
+38 (096) 865-18-56
Напишить:
Напишить: